ارسال شده در تاریخ:04 مهر 1396

نام کامل :

مونیکا آنا ماری بلوچی

تاریخ و محل تولد:

30 سپتامبر , 1964 سیتا دی کاستلو – اومبریا – ایتالیا

قد:

171 سانتیمتر

همسر:

ونسان کسل [ 3 آگوست 1999 تا اکنون ] ( جدا از هم زندگی کنم ) ( 2 فرزند )
کلودیا کارلوس باسو [ 3 ژانویه 1999 تا 25 ژوئن 1994 ] ( طلاق گرفته )

بیوگرافی :

گالری عکس ، بیوگرافی و زندگینامه مونیکا بلوچی – Monica Bellucci :

مونیکا آنا ماری بلوچی  – Monica Anna Maria Bellucci – معروف به مونیکا بلوچی – Monica Bellucci – زاده ۳۰ سپتامبر ۱۹۶۴ – مانکن مد، مدل عکاسی و بازیگر ایتالیایی است.

زندگی نامه

بلوچی در سال ۱۹۶۴ در یکی از روستاهای اومبریا در ایتالیا به دنیا آمد. او پس از اتمام تحصیلات متوسطه برای ادامهٔ تحصیل در رشتهٔ حقوق به شهر می‌آید. برای کمک هزینهٔ تحصیل به صورت آزاد مانکنی مد پیشه می‌کند و بعد از مدتی تحصیلات دانشگاهی را رها می‌کند تا تمام وقت به این کار بپردازد.

چهره خاص ایتالیایی او باعث می‌شود که تهیه‌کنندگان به عنوان بازیگر از او دعوت به همکاری کنند. اولین حضور هالیوودی او در نقش عروس دراکولا در فیلم دراکولای برام استوکر فرانسیس فورد کاپولا بود. درخشش جهانی بلوچی اما با فیلم مالنا جوزپه تورناتوره رخ داد، به هر حال بازی او در مالنا یک مشخصهٔ منحصربه‌فرد داشت. او بدون داشتن دیالوگی و تنها با حرکات بدن و صورت خود تا حد یک ستاره درخشید. مونیکا بلوچی اکنون همسر وینسنت کسل هنرپیشهٔ فرانسوی است و دو دختر به نامهای دیوا و لئونیه دارد.

 

 دوران بازیگری

در ۱۹۹۰ دینو ریسی به او در سریال «Vita Coi Figli» نقشی داد و حرفهٔ بازیگری او در اینجا شروع شد. او در فیلم «La Riffa» اثرفرانچسکو لادادیو Francesco Laudadio به چشم آمد.(۱۹۹۱). چهره خاص ایتالیایی – شرقی او باعث می‌شود که تهیه‌کنندگان به عنوان بازیگر از او دعوت به همکاری کنند. اولین حضور هالیوودی او در نقش عروس دراکولا در فیلم دراکولای برام استوکر فرانسیس فورد کاپولا بود (۱۹۹۲)، که در میان ستاره‌های اروپای و معروفی چون گری الدمن، وینونا رایدر، آنتونی هاپکینز و کیانو ریوز قرار گرفت. درخشش جهانی بلوچی اما با فیلم مالنا اثر جوزپه تورناتوره رخ داد. بازی او در مالنا یک مشخصه منحصر به فرد داشت. او بدون داشتن دیالوگی و تنها با حرکات بدن و صورت خود تا حد یک ستاره درخشید.

 مانکنی

در سال ۱۹۸۸ بلوچی به یک مرکز اروپایی مد لباس در میلان رفت.او با مدیریت مد الیت قرارداد بست.در ۱۹۸۹ او به چهره‌ای مهم در فشن تبدیل شد در پاریس.سپس به در نیویورک رفت. او با D&G قرار داد بست و در فرانسه با.ELLE.در این سال بلوچی به یادگیری زبان و بازیگری پرداخت.در ۲۰۰۳ او با Maxim قرارداد بست.در سال ۲۰۰۴ او در لیست ۱۰۰ نفر برتر زنان زیبای جهان از دید سایت AskMen’s قرار گرفت.