ارسال شده در تاریخ:04 مهر 1396

نام کامل :

گوئینت کِیت پالترو Gwyneth Paltrow

تاریخ و محل تولد:

27 سپتامبر , 1972 لس آنجلس – ایالت کالیفرنیا – آمریکا

قد:

175 سانتیمتر

همسر:

 کریس مارتین [ 5 دسامبر 2003 تا اکنون ] ( از هم جدا زندگی میکنند ) ( 2 فرزند )

بیوگرافی :

بیوگرافی و زندگینامه گوئینت پالترو – Gwyneth Paltrow :

گوئینت کِیت پالترو  – Gwyneth Kate Paltrow – معروف به گوئینت پالترو – Gwyneth Paltrow – متولد ۲۷ سپتامبر ۱۹۷۲ در لس‌آنجلس، کالیفرنیا –  هنرپیشه اهل ایالات متحده آمریکا است.

زندگی نامه

او با بازی در فیلم‌های هفت (۱۹۹۵)، «اِما» (۱۹۹۶) و «درهای کشویی» (۱۹۹۸) سیر موفقی در هنرپیشگی صنعت سینما را آغاز کرد و بازی در فیلم «شکسپیر عاشق» جایزه اسکار و گولدن گلوب را برایش به ارمغان آورد. پالترو در فیلمهای دیگری چون «آقای ریپلی بااستعداد» (۱۹۹۹)، «هال سطحی‌نگر» (۲۰۰۱) و «اثبات» (۲۰۰۵) نیز به ایفای نقش پرداخت. او در فیلمهای پرخرج «مرد آهنی» (۲۰۰۸) و دنباله آن «مرد آهنی ۲» (۲۰۱۰) نیز بازی کرده است.

پدر گویینت پالترو (بروس پالترو) کارگردان سینما و برنامه‌های تلویزیونی بود که اصلیت او به یهودیان اشکنازی روسیه میرسید و بلیت دانر مادر او، هنرپیشه فیلمهای سینمایی است که اجداد او، آلمان های مهاجر ایالت پنسیلوانیا بودند.

 

زندگی شخصی

گوئینت پالترو از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۷ با برد پیت رابطه داشت و مدتی نامزد او بود.او در ۵ دسامبر ۲۰۰۳ در یک هتل در جنوب کالیفرنیا مخفیانه با کریس مارتین، خواننده بریتانیایی گروه کلدپلی ازدواج‌کرد. آنان در پشت‌صحنه کنسرت با هم آشنا شده‌بودند.