• خانه
  • /
  • تعبیر خواب امتحان

تعبیر خواب امتحان

تعبیر خواب امتحان

در امتحانات رد شدم!

امتحان دادن در خواب، بدین معناست که در زندگی واقعی‌تان به نحوی دارند روی شما بررسی می‌کنند. درست مثل خیلی از رویاهای دیگر، خواب رد شدن در امتحانات، اشاره به اضطراب دارد. در چنین رویاهایی، ممکن است ببینید که نمی‌توانید به سوالات جواب دهید، یا امتحان کلا به یک زبان خارجی نوشته شده که برای شما قابل درک نیست یا حتی نوک مدادتان مدام می‌شکند و نمی‌توانید به سوالات جواب دهید. شاید هم زمان به اتمام می‌رسد و شما نمی‌توانید در زمان مقرر و تعیین شده به تمام سوالات پاسخ بدهید. یا شاید، دیر رسیده‌اید و نتوانستید با بقیه در جلسه‌ی امتحان شرکت کنید و در کل، دلایل این‌چنینی باعث رد شدن شما در امتحان می‌شود.

رد شدن در امتحانات به این معناست که شما آماده نیستید:

دیدن خواب شرکت در جلسه‌ی امتحان، اشاره به این دارد که ممکن است در زندگی واقعی‌تان برای چالش پیش‌رو، آمادگی لازم را ندارید. حتی ممکن است احساس گناه و عذاب‌وجدان داشته باشید، چون به اندازه‌ی کافی برای امتحان مدرسه، جلسه، پروژه‌ی کاری، یا پروژه‌ی دیگری آماده نیستید. شاید فعالیت یا کاری را در حالت معلق نگه‌داشته‌اید تا در آخرین لحظه سروته‌ش را هم بیاورید.

رد شدن در امتحانات به این معناست که شما از شکست می‌ترسید:

گاهی ممکن است دچار اضطراب بیش از حد نسبت به امتحان یا مصاحبه‌ای در زندگی واقعی‌تان شده باشید. شما همیشه به بدترین نتیجه فکر می‌کنید. بنابراین، ممکن است چنین دیدگاهی به‌صورت چنین رویایی ظاهر شود. اکثر اوقات، مردمی که این رویاها را می‌بینند، در زندگی واقعی، در امتحانات‌شان مردود نمی‌شوند.

رد شدن در امتحانات به‌معنای اعتمادبه‌نفس پایین است:

ردشدن در امتحان در خواب، حکایت از عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس یا عدم آن دارد. شما اغلب خودتان را دست‌کم می‌گیرید و بیش از حد نگرانید که نکند امتیاز خوبی بگیرید یا نتوانید انتظارات دیگران از خودتان را برآورید. شما حتی ممکن است به عنوان شخصی که تلاش می‌کند تا دیگران را به هرقیمتی از خود راضی نگه دارد شناخته شده باشید، چون نمی‌خواهید دیگران را از خودتان برانید. شما همیشه خودتان را در اولویت دوم قرار می‌دهید و از این‌که پذیرفته نشوید یا به‌اندازه‌ی کافی خوب نباشید، می‌ترسید.

رد شدن در امتحانات در خواب، ممکن است بدین معنا باشد که شما می‌خواهید خود را عقب نگه دارید. شاید از لحاظ ذهنی، هنوز آماده‌ی رسیدن به مرحله‌ی بالاتر را ندارید.

رد شدن در امتحانات به این معناست که اهداف‌تان کمی زیادی بلندپروازانه است:

اگر اهداف خیلی بالایی برای خود درنظر گرفته‌اید، احتمالاً دیدن رویای رد شدن در امتحان را تجربه کرده‌اید. احتمالاً این خواب می‌خواهد به شما بگوید که شما دارید باعث شکست خودتان می‌شوید، چون رویاها و اهدافی برای خود درنظر گرفته‌اید که واقع‌گرایانه نیستند.

رد شدن در امتحانات به‌معنای این است که کسی دارد شما را موشکافی و بررسی می‌کند:

این رویاها می‌تواند به این معنا هم باشد که شما دارید قضاوت می‌شوید. این رویاها می‌تواند نشانه و پیامی باشد مبنی براین‌که احساس می‌کنید به شما بی‌توجهی شده و احتیاج به توجه بیش‌تری دارید.

نتیجه:

برای رسیدن به درک بهتر از تعبیر رویای‌تان، به این فکر کنید که چه‌چیزی در زندگی واقعی‌تان وجود دارد که استرس زیادی به شما وارد می‌کند یا باعث می‌شود که حس ناراحتی داشته باشید. البته باید بدانید که خواب رد شدن در امتحانات معمولاً هیچ‌وقت به امتحان واقعی اشاره نمی‌کند و ارتباطی ندارد و بیش‌تر درباره‌ی پروسه‌ی امتحان و احساساتی که در طول آن تجربه می‌کنید، است.