• خانه
  • /
  • تعبیر خواب تعقیب شدن

تعبیر خواب تعقیب شدن

تعبیر خواب تعقیب شدن

دارند مرا تعقیب می‌کنند!

تعقیب شدن در خواب، یکی از متداول‌ترین خواب‌هایی است که از احساس اضطراب و نگرانی در زندگی واقعی سرچشمه می‌گیرد. در این رویاها، شما معمولاً از دست یک تعقیب‌کننده، یک حیوان، یک هیولا یا یک موجود ناشناس که می‌خواهد شما را بکشد یا به شما آسیبی برساند فرار می‌کنید. تعقیب و گریز یک پاسخ غریزی به خطرهای جانی در محیط اطراف‌مان است. باورکنید کاملا طبیعی است که فرار کنید یا بخواهید خود را از دست کسی که تعقیب‌تان می‌کند مخفی کنید یا بخواهید او را گول بزنید.

تعقیب شدن نشانهی دوری کردن است:

این‌که خواب ببینید دارند شما را تعقیب می‌کنند، احتمالاً اشاره به این دارد که در زندگی واقعی سعی در پنهان کردن چیزی دارید. عکس‌العملی که درخواب‌تان انجام می‌دهید، نشان‌دهنده‌ی این است که وقتی تحت‌فشار هستید، چه‌گونه با ترس‌ها، مشکلات، نگرانی‌ها و موقعیت‌های گوناگون روبه‌رو می‌شوید. شما عموماً در مواجهه با مشکلات، تمایل دارید فرارکنید تا این‌که با آن‌ها روبه‌رو شوید.

تعقیب شدن نشانهی افکار محدود و بسته است:

اگر در خواب، کسی شما را تعقیب کند، اشاره به افکار محدود و بسته‌ی شما دارد. شما دربرابر آگاهی و نظریه‌های جدیدی که مغایر با عقاید شماست مقاومت می‌کنید و حتی حاضر نیستید به چیزی که مخالف نظر شماست، گوش بدهید.

تعقیب شدن نشانهی فرار کردن از خود است:

راه دیگر برای آنالیز کردن چنین رویایی، این است که ممکن است کسی که تعقیب‌تان می‌کند، درواقع بخشی از وجود خودتان باشد. شاید شما دارید در برابر احساسات یا جنبه‌ای از شخصیت خودتان مبارزه می‌کنید یا سعی دارید از آن فرار کنید. خشم، حسادت، ترس، و یا حتی عشق، ممکن است وجه یا جنبه‌هایی از زندگی شما باشد که به این صورت در رویای‌تان ظاهر شده و این احساسات خاص را به‌صورت یک فرد تعقیب‌کننده در رویای‌تان دیده‌اید.

تعقیب شدن نشانهی ترس است:

این‌که در خواب از دست کسی که تعقیب‌تان می‌کند، فرار کنید، به‌سادگی بدین معناست که از گیرافتادن و مورد حمله واقع شدن می‌ترسید. این نوع رویاها، عموماً در بین زنان متداول‌تر از مردان است، چون از نظر جسمی آسیب‌پذیرتر هستند. فقط کافی است به اخبار گوش کنید و داستان‌های خشونت و تجاوز جنسی را بشنوید.

شما آن کسی هستید که تعقیب می‌کند:

اگر شما آن کسی هستید که دیگری را تعقیب می‌کند، نشان‌گر جاه‌طلبی و خواسته‌ی شما برای دنبال کردن کسی یا چیزی است که می‌خواهید به‌دستش بیاورید. از سویی دیگر، ممکن است این رویا به معنای این باشد که از یک‌سری چیزها در زندگی‌تان دور یا محروم شده‌اید و می‌خواهید به جنبه‌های دیگر زندگی خود بچسبید و آن‌ها را حفظ کنید.

نتیجه:

در بررسی مفهومی رویای تعقیب ‌شدن‌تان، به‌این فکر کنید که شخص تعقیب کننده چه‌کسی بود تا بتوانید به درک بهتری از مفهوم و تعبیر رویای‌تان برسید. از چه‌چیزی دارید فرار می‌کنید؟ برگردید و با کسی که‌تعقیب‌تان می‌کند و به دنبال‌تان است روبه‌رو شوید و از او بپرسید چرا به‌دنبال شماست؟

فاصله‌ی بین خودتان و شخص تعقیب کننده را درنظر داشته باشید. این میزان فاصله به شما نشان می‌دهد تا چه حد به مشکل‌تان نزدیک هستید. اگر شخص تعقیب کننده شما را به چنگ انداخت، بدین معناست که مشکل شما دست از سرتان برنمی‌دارد. مشکل شما، شما را محاصره خواهد کرد و در بر خواهد گرفت، تا زمانی که با آن روبه‌رو شوید و ببینیدش. اگرچه، اگر بتوانید فاصله‌ی بین خودتان و کسی که تعقیب‌تان می‌کند را بیش‌تر کنید، به‌این معناست که موفق می‌شوید تا از شر مشکل‌تان خلاص شوید. در نتیجه، مشکل‌تان، محو خواهد شد.