• خانه
  • /
  • تعبیر خواب خیانت

تعبیر خواب خیانت

تعبیر خواب خیانت

دوست پسرم به من خیانت کرده!

مورد خیانت واقع‌شدن در خواب، گاهی آن‌قدر واقعی به‌نظر می‌آید که شما همسر، دوست‌پسرتان، دوست‌دخترتان یا فرد مهم دیگر را متهم می‌کنید. این نوع رویاها، ما را آشفته و عصبی می‌کنند و اغلب باعث می‌شوند که درستی رابطه‌تان برای‌تان سوال شود. اغلب رویاهای مورد خیانت واقع‌شدن خیلی کم مبدل به حقیقت می‌شوند و بیش‌تر به احساس ناامنی خودتان اشاره دارند. حال باید دید این رویا دقیقاً به چه‌چیزی اشاره دارد؟

مورد خیانت واقع شدن اشاره به حس بی‌اهمیت بودن دارد:

اگر کسی‌که دوستش دارید به شما به‌اندازه‌ی کافی توجه نکند، باعث ایجاد جرقه‌ای در ذهن‌تان می‌شود که این جرقه، باعث می‌شود خواب خیانت او را ببینید. از آن‌جا که او به شما توجه نمی‌کند، شما به این فکر می‌کنید که حتماً فرد دیگری را دوست دارد. شاید او فقط ساعات کاری‌اش طولانی‌تر شده یا بیش‌تر به مسافرت می‌رود یا بیش‌تر اوقاتش را در باشگاه ورزشی می‌گذراند. تمام این‌ها ممکن است، اما ذهن رویاپرداز شما این اوقات دور بودن او از شما را به خیانت نسبت می‌دهد.

مورد خیانت واقع شدن اشاره به ترس از تنها ماندن دارد:

این‌که در خواب ببینید که همسرتان یا زوج‌تان، یا فردی که برای شما مهم است، دارد به شما خیانت می‌کند، بدین معناست که درواقع شما از این‌که تنها گذاشته شوید، می‌ترسید. شما برای آینده‌تان نگرانید و این‌که آیا کسی که برای‌تان مهم است کنارتان خواهد ماند یا نه. شاید منتظر اثبات وفاداری و تعهد طرف مقابل هستید. اغلب فردی که این رویا را می‌بیند، قبلاً توسط کسی که عاشقش بوده، پدر یا مادرش یا فردی که برایش مهم بوده، کنار گذاشته شده.

مورد خیانت واقع شدن اشاره به کمبود عزت‌نفس دارد:

وقتی که احساس می‌کنید زیبا نیستید، به‌اندازه‌ی کافی برای او خوب نیستید یا به‌اندازه‌ای که دیگران از شما انتظار دارند، خوب عمل نمی‌کنید، احتمالاً خواب می‌بینید که کسی که دوستش دارید به شما خیانت کرده. شما عزت‌نفس پایینی دارید . احساس می‌کنید هیچ دلیلی وجود ندارد که کسی که عاشقش هستید، با شما بماند. کسی که در خواب با او به شما خیانت شده را درنظر داشته باشید. آیا فکر می‌کنید او کسی است که از شما بهتر است؟ آیا او از شما زیباتر، خوش‌قیافه‌تر، لاغرتر و یا ثروت‌مندتر است؟

مورد خیانت واقع شدن اشاره به بی‌اعتمادی به دیگران دارد:

اعتماد کردن، یکی از عناصر مهم هر رابطه است.اگر اعتماد، نادیده گرفته شود، شما دچار تردید و شک خواهید شد. و ممکن است یکی از این شک‌ها و سوءظن‌ها، خود را در رویای شما نشان دهد.

مورد خیانت واقع شدن اشاره به خیانت واقعی دارد:

در موارد نادر، رویای مورد خیانت واقع‌شدن شما، اشاره به وقوع یک خیانت واقعی در روابط‌تان دارد. ممکن است تحت‌تأثیر غریزه و حس‌ ششم‌تان باشید که به شما می‌گوید، شخصی که دوستش دارید به‌اندازه‌ی کافی با شما صادق و روراست نیست. یا شاید در مرحله‌ی انکار خیانت او برای خودتان هستید.

شما در خواب‌تان، فرد خائن هستید:

اگر در خواب ببینید که خود شما فرد خیانت‌کار هستید، به‌معنای احساس مقصربودن و عذاب‌وجدانی است که دارید. شما باورها یا راستی و درستی خود را ازدست داده‌اید. گاهی اوقات، خیانت فقط مرتبط به رابطه‌ی عاطفی نیست، ممکن است در یک موقعیت ، کلک زده باشید یا روراست نبوده باشید.

در مواردی، خیانت شما به فرد دیگر، ممکن است به خصوصیتی در او برگردد که شما می‌خواهید آن خصوصیت را خودتان هم داشته باشید. برای مثال، اگر با رییس‌تان به کسی که دوستش دارید خیانت می‌کنید، این رویا نشان‌گر اشتیاق و عشق شما به قدرت، کنترل کردن و نفوذ است.

رویای خیانت، ممکن است اشتیاق و تشنگی جنسی شما را نیز نشان دهد؛ شما دارید جنبه‌های جنسی وجودتان را کشف می‌کنید. این رویا درواقع، نوعی بازنگری برای میزان تعهد و وفاداری شما در رابطه‌تان است. اگر درحال آماده کردن لباس عروسی و آماده شدن برای مراسم ازدواج باشید، خیلی معمول نیست که در رویای‌تان با فرد دیگری معاشقه کنید. این رویا، تجدید شدن اشتیاق و میل جنسی شما را نشان می‌دهد. مهم است بدانید که این رویا به‌هیچ‌وجه به این معنا نیست که شما فرد منحرفی هستید یا با شخص اشتباهی در رابطه‌اید.

البته نظریه‌ی دیگری نیز وجود دارد که می‌گوید دیدن چنین رویایی به این معناست که شما به اندازه‌ی کافی با طرف مقابل‌تان احساس رضایت نمی‌کنید. و به‌همین خاطر، شروع به توجه به دیگران می‌کنید.شما احساس می‌کنید چیزهای بیش‌تری در بیرون از رابطه‌ی شما وجود دارد.

نتیجه:

اگرچه خواب خیانت، خیلی کم به خیانت واقعی اشاره دارد، اما باز باید به احساساتی که منجر به دیدن چنین خواب‌هایی می‌شوند، توجه کنیم. احساس بی‌توجهی، ناامنی و بی‌اعتمادی، چیزهایی هستند که باید بررسی و رفع شوند تا رابطه رشد کند و ادامه یابد. زمان می‌برد تا آرام بگیرید و با کسی که برای‌تان مهم است، حرف بزنید.