• خانه
  • /
  • تعبیر خواب دندان

تعبیر خواب دندان

تعبیر خواب دندان

افتادن دندان‌ها!

خواب افتادن یا خراب‌شدن دندان‌ها، یکی از متداول‌ترین خواب‌هایی است که یک فرد می‌تواند ببیند. نوع متداول این رویا به‌این صورت است که دندان‌های‌تان روی کف دست‌تان می‌افتند و یکی یکی جدا می‌شوند، می‌شکنند یا شروع به پوسیدن می‌کنند. چنین رویاهایی، نه‌تنها ترسناک و شوکه‌کننده هستند، بلکه تصویرشان ممکن است تمام طول روز رهای‌تان نکند. حال باید دید که این رویا چه تعبیری دارد؟

افتادن دندان‌ها اشاره به کبر و غرور دارد:

یک نظریه راجع به خواب افتادن دندان‌ها وجود دارد که می‌گوید دندان، اشاره به نگرانی‌های شما نسبت به ظاهرتان و دید مردم نسبت به شما دارد. دندان‌های‌تان به شما کمک می‌کنند تا جذاب‌تر به‌نظر بیایید و با برق درخشان و سفیدشان، در بوسیدن و معاشقه، عنصر مهمی در عشوه‌آمدن‌ها و جذابیت‌تان است. بنابراین، دیدن چنین رویایی، احتمالاً تعبیر بر ترس از نادیده گرفته شدن، احساس عدم جذابیت، احساس جذاب نبودن ازنظر جنسی یا پیر شدن دارد. برای اثبات این نظریه، یک متخصص تعبیر خواب پس از تحقیق متوجه شد، بیش‌ترین تعداد کسانی که خواب افتادن دندان‌های‌شان را می‌بینند، زنان در سنین یائسگی هستند. بنابراین، بین بالارفتن سن و دیدن چنین رویاهایی، رابطه‌ی مستقیمی وجود دارد.

دندان‌ها عناصر مهمی در ظاهر شما هستند که باعث جذابیت شما می‌شوند و نقش مهمی در چه‌طور به‌نظر آمدن شما پیش دیگران دارند. نگرانی درباره‌ی این‌که جلوی دیگران چه‌طور به‌نظر می‌آیید، یک موضوع طبیعی است.

افتادن دندان‌ها اشاره به برقراری ارتباط دارد:

وقتی دندان‌های‌تان می‌افتند، شما شرایط سخت‌تری برای حرف زدن و برقراری ارتباط و ادای درست کلمات دارید. بنابراین، افتادن دندان‌های‌تان در خواب، ممکن است اشاره به موضوعات و مشکلات ارتباطی شما داشته باشد. درباره‌ی چیزی نمی‌توانید حرف بزنید یا از حرف زدن درباره‌ی چیزی منع شده‌اید. شاید برای ابراز خودتان مشکلاتی دارید یا نمی‌توانید حرف‌های‌تان را درست بیان کنید.

افتادن دندان‌ها اشاره به خجالت دارد:

اگر در خواب ببینید که دندانهای‌تان دارند می‌افتند یا پوسیده می‌شوند، اشاره به این دارد که شما از شرمنده شدن و این‌که خودتان را در جمع احمق جلوه دهید، می‌ترسید.  شاید برای چیزی یا مسئله‌ای آمادگی ندارید و از مسخره شدن و تحقیرشدن می‌ترسید. البته این رویاها، اغلب نگرانی‌ها و دلواپسی‌های شما را بیش از حد بزرگ نشان می‌دهند. در بیش‌تر مواقع، تمام نگرانی‌های شما برای هیچ است. گاهی، چیزی که شما تصور می‌کنید، خیلی بدتر از واقعیت است.

افتادن دندان‌ها اشاره به قدرت کم دارد:

ما از دندان‌ها برای گاز گرفتن، جویدن و پاره‌کردن استفاده می‌کنیم. به خاطر همین، دندان‌ها مظهر قدرت هستند. و افتادن دندان‌ها در خواب، ممکن است تعبیر بر عدم قدرت باشد. آیا در موقعیت خاصی قدرت کافی ندارید؟ وقتی صدای‌تان شنیده نمی‌شود، احساس ناامیدی می‌کنید. ممکن است در رابطه با یک موقعیت خاص یا رابطه‌ی عاطفی در زندگی‌تان، احساس کمبود اعتمادبه‌نفس داشته باشید. احتمال دارد این رویا نشانه‌ای باشد که می‌خواهد به شما بگوید کمی مدعی‌تر باشید و به اهمیت چیزی که باید بگویید باور داشته باشید.

افتادن دندان‌ها اشاره به سلامتی دارد:

در بسیاری از کتاب‌های تعبیر خواب، خواب افتادن یا ازدست دادن دندان‌ها، اشاره به سوءتغذیه یا رژیم غذایی ناسالم دارد. این تعبیر ممکن است از نظر بعضی از متخصصان تعبیر رویا درست باشد. حتی ممکن است این خواب به‌طور مستقیم، اشاره به وضعیت دندان‌های‌تان داشته باشد و بدین معنا باشد که باید حتماً به دندان‌پزشک بروید.

افتادن دندان‌ها اشاره به درد دارد:

ما معمولاً اعتقاد نداریم که رویاها، به وقوع امری در آینده اشاره داشته باشند. اما افراد زیادی مدعی هستند که در خواب دیدند که دندان‌شان خراب و پوسیده شده یا افتاده و بعد، در زندگی واقعی‌شان چه‌طور خواب‌شان تعبیر شد و یکی از اعضای خانواده یا دوستان نزدیک‌شان بیمار و روبه مرگ شد. درنتیجه، این موضوع نیز ممکن است تعبیر رویای‌تان باشد و می‌توانید تصمیم بگیرید این تعابیر را هم درنظر داشته باشید یا نه.

افتادن دندان‌ها اشاره به پول دارد:

اگر در خواب ببینید دندان‌های‌تان افتاده‌اند، اشاره به این دارد که پول و فراوانی دارد به سمت شما می‌آید. این تعبیر، برگرفته از افسانه‌ی قدیمی معروفی است که می‌گوید اگر دندان کهنه و افتاده را زیر بالش بگذاریم، فرشته‌ی دندان‌ها برای‌مان پول و هدیه می‌آورد.

افتادن دندان‌ها اشاره به فریب و تقلب دارد:

براساس باور چینی‌ها، اگر دروغ بگویید، دندانهای‌تان می‌افتند. از همین رو، ممکن است تعبیر خواب‌تان این باشد که درباره‌ی موضوعی، روراست نیستید یا حقیقت را نمی‌گویید.

نتیجه‌گیری:

حالا که با تعبیر و معنای این رویا آشنا شدید، فکر کنید ببینید چه اتفاقی در زندگی واقعی‌تان، باعث وقوع این رویا شده. خواب دیدن افتادن دندان‌ها، عموماً وقتی رخ می‌دهد که در یک رابطه‌ی عاطفی جدید هستید، یا شغل‌تان را عوض کرده‌اید، یا در کل، در حال انتقال یا جابجایی در زندگی‌تان هستید.