تعبیر خواب سقوط

 تعبیر خواب سقوط و یا تعبیر خواب افتادن

سقوط و افتادن!

تعبیر خواب افتادن، یک رویای متداول دیگر این است که شما ببینید دارید از یک صخره، یک ساختمان، پشت‌بام، هواپیما یا یک جای مرتفع و بلند سقوط می‌کنید و می‌افتید. برخلاف عقیده‌ی عمومی و قدیمی، اگر قبل از رسیدن به زمین از خواب بپرید، به‌معنای مرگ نیست. برای درک و فهمیدن تعبیر این رویا، باید به اتفاقات پیرامون‌تان در زندگی واقعی توجه کنید.

سقوط یا افتادن به‌معنای ازدست دادن کنترل است:

وقتی سقوط می‌کنید و می‌افتید، کنترل خود را از دست می‌دهید و نمی‌توانید به هیچ‌چیزی چنگ بزنید تا خودتان را نگه دارید. بنابراین، دیدن این رویا، نشان‌گر چیزی یا اتفاقی در زندگی‌تان این است که کنترلی روی آن ندارید. احساس می‌کنید که در مدرسه، یا محیط کار، در خانه یا رابطه‌ی شخصی‌تان درگیر شده‌اید. شما تعادل و استحکام‌تان را ازدست داده‌اید و نمی‌توانید آن جنبه‌ی به‌خصوص زندگی‌تان را کنترل کنید.

سقوط یا افتادن به‌معنای عدم امنیت است:

افتادن یا سقوط در خواب، به‌معنای این است که شما احساس امنیت، ثبات و اعتمادبه‌نفس ندارید. مطمئن نیستید که آیا در جایگاه درستی از رابطه‌تان قرار دارید یا نه. شاید در خطر ازدست دادن شغل یا خانه‌تان قرار دارید. چنین احساساتی باعث می‌شوند که از اوج، به زمین زیر پای‌تان بیفتید. رویای افتادن و سقوط، به‌معنای شرم، پستی، آسیب‌پذیری و یا عزت‌نفس پایین هم هست. شما می‌ترسید که در حد و اندازه‌ای که دیگران از شما انتظار دارند، ظاهر نشوید. اگر این اواخر نیازها و خواسته‌هایی داشته‌اید که برآورده نشده، پس اصلاً تعجب نکنید اگر در خواب‌تان سقوط می‌کنید و می‌افتید.

سقوط یا افتادن به‌معنای بی‌پروایی است:

رویای افتادن، می‌تواند یک هشدار برای رفتار بی‌ملاحظه یا تصمیم‌های غلط شما باشد. شما وارد مسیر غلطی در زندگی‌تان شدید. و اگر هم‌چنان به این راه ادامه دهید، عواقب بدی در انتظارتان است. افتادن در خواب، می‌تواند تشبیه و قیاسی برای بداقبالی باشد.

سقوط یا افتادن به‌معنای سکس است:

براساس نظریه‌ی مکتب فروید، خواب افتادن یا سقوط اشاره به این دارد که شما در آستانه‌ی تحریک و برانگیختگی جنسی و ازدست دادن کنترل جنسی خود هستید. شما کمی بی‌ملاحظه هستید.

سقوط یا افتادن درواقع، دلیل فیزیولوژیکی دارد:

تغییرات فیزیولوژی بدن‌تان نیز گاهی می‌تواند باعث شود که خواب افتادن یا سقوط کردن را ببینید. گاهی ممکن است وقتی در خواب سقوط می‌کنید، در واقع در بدن‌تان نیز احساس افتادن و شوک را تجربه کنید. این احساس شوک آنی از سقوط و افتادن، گاهی به‌اندازه‌ای زیاد است که باعث می‌شود ناگهان از خواب بپرید.

نتیجه:

برای درک بهتر رویای سقوط و افتادن، ببینید چه اتفاقی در زندگی و پیرامون‌تان افتاده که مسبب وقوع این رویا شده. کجای زندگی‌تان بوده که احساس کردید روی آن کنترلی ندارید؟ چه‌چیزی باعث ایجاد عدم امنیت در شما شده؟