تعبیر خواب مرده

تعبیر خواب مرده

خواب دیدم که مردهام!

خواب مرگ، ترسناک و تکان‌دهنده است، مخصوصاً اگر خواب مرگ خودتان یا کسی که عاشقش هستید را ببینید. اما، نیازی به ترسیدن و شوکه شدن نیست. و مسلماً اگر واقعاً مرده بودید، هرگز از خواب بیدار نمی‌شدید. برای رسیدن به درک بهتر از رویای مرگ، مهم است بررسی کنید چه اتفاقی افتاده که نمود این اتفاق در رویای‌تان به این شکل متجلی شده.

مرگ به‌معنای یک شروع جدید است:

اگر در خواب ببینید که مرده‌اید، به‌معنای یک تغییر در درون‌تان، دگرگونی، خودشناسی و پیشرفت روحی و شخصیتی‌تان در زندگی است. شما در حال تغییر و تحول درونی هستید و فکر بازتر و روشن‌تر و شخصیت معنوی‌تری پیدا می‌کنید. تغییرات بزرگ وقتی برای شما رخ می‌دهند که یک شروع جدید داشته باشید و گذشته‌تان را پشت‌سر بگذارید. اگر ازدواج کرده‌اید یا اگر طلاق گرفته‌اید، با توجه به خوابی که دیده‌اید، باید خود را برای یک موقعیت جدید یا سفر و زندگی در یک کشور دیگر آماده کنید. اگر در خواب ببینید که مرگ خود را جعل کرده‌اید، به این معناست که روی زندگی‌تان کنترل دارید و می‌خواهید یک شروع جدید داشته باشید. شما خواهان تغییر در زندگی‌تان هستید.

اگر در خواب ببینید که دوست پسر یا دوست دختر یا عشق سابق‌تان مرده، این ضمیر ناخودآگاه شماست که از طریق این خواب می‌خواهد به شما بگوید بهتر است او را فراموش کنید و زندگی‌تان را ادامه دهید.

اگر در خواب ببینید که والدین‌تان که در واقع زنده‌اند، مرده‌اند، بدین معناست که درگیر ایجاد یک تغییر مهم در زندگی‌تان هستید و رابطه‌تان با والدین، دارد وارد نوع و مرحله‌ی جدیدی می‌شود. شما به‌عنوان فرزند آنان از یک جنین، رشد کردید و کم کم به یک فرد بالغ تبدیل شدید، رویای مرگ آنان سمبلی است از خودشناسی خود والدین‌تان، درک و انتقال‌شان به یک مرحله و جایگاه جدید در زندگی.

مرگ به این معناست که یک بخش از وجودتان مرده:

ازلحاظ استعاری، مرگ می‌تواند به‌عنوان پایان، پایان راه و روش‌های قدیمی و کهنه، عادت‌های بد و مخرب یا بعضی جنبه‌های دیگر وجودی شما باشد. بنابراین، مرگ همیشه نمی‌تواند به‌معنای مرگ فیزیکی باشد، می‌تواند پایان و انتهای چیزی باشد. در چنین رویاهایی، عموماً مرگ شخص دیگری نشان داده می‌شود. بنابراین، اگر خواب ببینید کسی مرده، به‌این معناست که شما می‌خواهید آن جنبه‌ی زندگی خود را که به شخص مرده مربوط می‌شود، سرکوب کنید. به‌هرحال، آن شخص نشان داده که دیگر در زندگی شما جایی ندارد.

معمولاً، خواب مرگ کسی را دیدن به‌این معناست که احساس شما برای آن شخص مرده یا یک تغییر یا ازدست دادن در رابطه‌ی عاطفی شما با آن شخص پیش می‌آید. اگر در رویای‌تان ببینید که یک فرد غریبه، مرده، بدین معناست که شما از تغییرات رخ داده در پیرامون‌تان دور و جدا افتاده‌اید. اگر خواب مرگ یک کودک را ببینید، بدین معناست که باید بچه‌بازی را رها کنید و کمی جدی‌تر و عاقلانه‌تر برخورد کنید. مرگ کودک در خواب، می‌تواند به‌معنای مردن و سرکوب شدن کودک درون‌تان نیز باشد.

مرگ به‌معنای یک هشدار یا بیداری است:

ترس و هشداری که در طبیعت مرگ است، به خودی خود یک هشدار و بیدار باش برای چیزی است. این رویا، روش و راه ذهن و درون شماست که می‌خواهد توجه شما را به چیزی یا امری در زندگی‌تان معطوف کند. بررسی کنید که در رویای‌تان چه احساسی داشتید و فکر کنید در کدام جنبه یا سر چه چیزی در زندگی واقعی‌تان همین حس را دارید.

گاهی، خواب مرگ خود، می‌تواند هشدار و زنگ خطری برای سلامتی باشد. شاید باید به دکتر مراجعه کنید. یا شاید بهتر باشد بعضی روش‌های زندگی ناسالم خود را تغییر دهید و کنار بگذارید.

مرگ به‌معنای خروج یا فرار کردن است:

اگر خواب ببینید که مرده‌اید ممکن است به این معنا باشد که سعی دارید از روزمرگی زندگی فرار کنید. ممکن است عوامل استرس‌زای بزرگ، وظیفه، تعهد یا رابطه‌ی عاشقانه‌ی دردآوری باشد که بخواهید از آن فرار کنید.

مرگ به‌معنای غلبه بر مرگ است:

گاهی ممکن است رویای مرگ، راه و روش ذهن و درون شما برای روبه‌رو کردن‌تان با حقیقت مرگ و ماهیت آن باشد. خیلی طبیعی است که از مرگ بترسیم. این که کی اتفاق می‌افتد؟ چه‌طور اتفاق می‌افتد؟ آیا دردناک است؟ گاهی فکر کردن راجع به مرگ در حالت خودآگاه و عادی ممکن نیست، چون شما راضی نمی‌شوید درباره‌اش فکر کنید، می‌ترسید، ممنوع است یا فقط به‌سادگی نمی‌خواهید درباره‌اش فکر کنید. و بنابراین، شما با این حقیقت در رویای‌تان روبه‌رو می‌شوید.

اگر کسی در زندگی‌تان مریض است یا فوت کرده، پس کاملاً طبیعی است که این پدیده به خواب شما نیز راه یابد و اغلب رویایش را ببینید.

مرگ به‌معنای ازخودگذشتگی است:

در بعضی موارد، خواب می‌بینید که خودتان مرده‌اید و این به معنای ازخودگذشتگی است. احساس می‌کنید همیشه توجه به دیگران و برآوردن نیازهای آنان، اولویت اول شما بوده است.

مرگ به‌معنای ازدست دادن هویت و وجهه است:

اگر خواب ببینید که کسی که دوستش دارید فوت کرده، به این معناست که شما کمبود خصوصیت یا ویژگی را دارید که او دارای آن است. از خودتان بپرسید چه‌چیزی درباره‌ی او این‌قدر ویژه و خاص است و شما عاشق چه‌چیزی در او هستید. این همان چیزی است که شما در رابطه‌تان کم دارید.

مرگ به‌معنای خشم و رنجش است:

اگر بخواهیم واضح‌تر بگوییم، خواب درباره‌ی مرگ، ممکن است بدین معنا باشد که شما احساس خشم و رنجش عمیقی نسبت به آن شخص خاص دارید.

خواب دیدن کسی که واقعاً مرده:

اگر در خواب کسانی که مرده‌اند را ببینید یا با افراد مرده حرف بزنید، رویای‌تان از پیش به شما اخطار می‌دهد که تحت تأثیر افراد منفی قرار گرفته‌اید و در جمع غلط و اشتباهی قرار گرفته‌اید. ممکن است این رویا راهی برای شما باشد تا احساسات‌تان را نسبت به افرادی که دیگر نیستند، کم کنید و ازبین ببرید. درکل، این رویا سمبل ازدست دادن یک چیز مادی است.

اگر رویای شخصی را ببینید که سال‌ها پیش مرده، اشاره به رابطه یا موقعیتی مربوط به همین اواخر دارد که شبیه همان شخصی است که فوت کرده. این رویا اشاره به این دارد که تا چه حد دوست دارید که این رابطه یا موقعیت، درست مثل همان شخص، بمیرد و ازمیان برود.

اگر خواب شخصی را دیدید که به‌تازگی فوت کرده، بدین معناست که مرگ او، هنوز در ذهن‌تان مانده و برای‌تان تازه است. هنوز سعی می‌کنید این حقیقت را که او دیگر مرده و واقعاً رفته، درک کنید. اگر شخصی که مرده، در خواب می‌خواهد شما را به جایی ببرد، به این معناست که شما دارید تلاش می‌کنید مرگ آنها را درک کنید و بپذیرید. و هم‌چنین، نمی‌خواهید تنها باشید و تنها بمانید.

این‌که در خواب، با والدین‌تان که مرده‌اند صحبت کنید، به معنای ترس شما از ازدست دادن آن‌هاست یا می‌تواند راه و روش شما برای غلبه بر غم ازدست دادن‌شان باشد. شما دارید با استفاده از رویای‌تان، آخرین خداحافظی‌تان را با آن‌ها می‌کنید.

اگر در خواب، خواهر و برادر، اقوام یا دوستی را که مرده، زنده ببینید، به این معناست که دلتنگ‌شان هستید و سعی دارید خاطرات قدیمی‌تان را زنده نگه دارید. وقتی در زندگی واقعی‌تان سعی دارید تا خود را با زندگی و شرایطش وفق دهید، رویاهای‌تان، تنها راه فرار و پناه برای غلبه یا زیستن با غم ازدست دادن کسانی است که دوست‌شان دارید.

اگر در خواب، فرزند مرده‌تان را زنده ببینید، این راهی برای شماست تا در خواب هم که شده، او را زنده نگه‌دارید. ازدست دادن فرزند، برای پدر و مادر خیلی سخت است. این رویاها اتفاق می‌افتند چون شما هنوز نتوانسته‌اید یا نپذیرفته‌اید که چرا و چطور این‌قدر زود او را ازدست دادید.

بسیار مهم است بدانید که حتی اگر شخصی مرده و فوت شده، رابطه‌ای که با او داشتید، ازبین نرفته؛ فقط نوع آن تغییر کرده. رویاها، راهی هستند که ارتباط‌تان را با او حفظ کنید.

نتیجه:

معمولاً رویای مرگ، جدی گرفته نمی‌شود. به این رویا به‌عنوان نمادی نگاه کنید که باید چیزی را در زندگی‌تان تغییر دهید.